“Τελικός” για Σοσό

Καλησπέρα! Υπάρχει εμβόλιμη αγωνιστική σήμερα, στην Β’ κατηγορία της Γαλλίας. Για την 17η αγωνιστική λοιπόν, η Σοσό αντιμετωπίζει στο “Ωγκύστ Μπονάλ” την Γκαζελέκ Αζαξιό. Εδώ και μία βδομάδα περίπου, οι γηπεδούχοι άλλαξαν προπονητή. Πλέον στον πάγκο κάθεται ο Νταφ, ο οποίος αγωνιζόταν στον σύλλογο 14 χρόνια. Ξεκίνησε με ήττα, καθώς ηττήθηκαν (1-0) στην έδρα της Σατορού. Παρουσίασαν εξαιρετική εικόνα, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Εν συνεχεία δέχθηκαν ένα γρήγορο γκολ στην επανάληψη και δεν άντεξαν μετά. Ο Νταφ καλεί τον κόσμο να έρθει στο γήπεδο, να υπάρχει συσπείρωση από εδώ και πέρα. Γιατί είναι γνωστή η κόντρα ανάμεσα στους οπαδούς και την διοίκηση. Όσον αφορά την Γκαζελέκ, εκτός Κορσικής δυσκολεύεται. Μετρά μία νίκη στα εφτά τελευταία (ντέρμπι με Αζαξιό 1-2). Η εντός έδρας ήττα από την Νιόρ, δεν άρεσε σε πολλούς. Είδαμε αντιδράσεις. Το τέρμα επιτεύχθηκε στις καθυστερήσεις. Η Γαλλική ομοσπονδία της επέστρεψε βαθμό (παιχνίδι με Παρί ΦΚ). Ο άσος στο 2,00 είναι καλή επιλογή. Παρακάτω χάνει την αξία του…

Εκτός από την Γαλλία, αγωνιστική υπάρχει και στην Πρέμιερ της Αγγλίας. Στο Λονδίνο η Γουέστ Χαμ υποδέχεται την Κάρντιφ. Στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα “σφυριά” επικράτησαν. Μάλιστα στα πέντε δεν παραβιάστηκε η εστία τους.Προέρχονται από μεγάλο διπλό (Νιουκαστλ 0-3), σε ένα γήπεδο που παραδοσιακά δεν έπαιρναν αποτελέσματα. Συμπλήρωσαν 4/5 ΟΒΕΡ 2,5. Οι Ουαλοί εκτός έχουν πέντε ήττες και μία ισοπαλία (Χάντερσφιλντ 0-0). Ξέφυγαν λίγο από την επικίνδυνη ζώνη. Ο άσος τιμάται στο 1,60 και αποτελεί το σημείο της ημέρας.