Σε φόρμα η ΤΣΣΚΑ

Καλημέρα! Απόψε διεξάγεται η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Ξεκίνημα με τον 8ο όμιλο, εκεί όπου η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υποδέχεται την Εσπανιόλ. Οι Ρώσοι φαίνεται να έχουν βρει ρυθμό στα τελευταία τους παιχνίδια. Αναφέρομαι κυρίως για το πρωτάθλημα (1η θέση). Την πρώτη αγωνιστική  (Γιουρόπα), υπέστησαν βαριά ήττα από την Λουντογκόρετς (1-5). Κακή εικόνα στο 2ο ημίχρονο, έγιναν αλλαγές επίσης. Όποτε αντιμετωπίζουν ισπανική ομάδα (εντός), δεν χάνουν ποτέ. Απολογισμός 2 νίκες και 3 ισοπαλίες. Το ΑΝΤΕΡ κυριαρχεί στους αγώνες τους. Η Εσπανιόλ έχασε στην έδρα της από την Ουγγρική Φερεντσβάρος. Φέτος δεν διανύει και την καλύτερή της χρονιά. Πολλά τα προβλήματα στον τρόπο ανάπτυξης. Ο τεχνικός Γκαγιέγκο αμφισβείται έντονα. Ο ΑΣΣΟΣ στις 2,00 μονάδες αποτελεί το σημείο της ημέρας…

Στον 11ο όμιλο η αναμέτρηση της Μπράγκα με την Σλόβαν, “κρύβει’ γκολ κ θέαμα. Τέεσερις νίκες και μία ισοπαλία μετρά η Μπράγκα στο γήπεδό της (Ευρώπη). 3/5 ΟΒΕΡ, με έφεση στο σκοράρισμα (εντός). Η Σλόβαν είναι μία από τις εκπλήξεις μέχρι στιγμής στην διοργάνωση. Όχι μόνο γιατί φέρνει θετικά αποτελέσματα, αλλά και για την αγωνιστική της απόδοση. Συμπλήρωσε 3/4 ΟΒΕΡ 3,5! Στο πρωτάθλημα ξεκουράστηκαν αρκετοί βασικοί, επομένως η ομάδα αναμένεται “φρέσκια’. Περιμένω γκολ εκατέρωθεν, με τελικό νικητή την γηπεδούχο…

Τέλος, όσον αφορά τον 2ο όμιλο, σωστά δίνεται φαορί η Μάλμε, κόντρα στην μισητή Κοπεγχάγη. Λέω μισητή, καθώς τις δύο πόλεις χωρίζει μία γέφυρα και υπάρχει έντονη αντιπαλότητα στις τάξεις των οπαδών. Δεν ήταν χειρότερη από την Ντιναμό Κιέβου η Μάλμε, έχασε στις λεπτομέρειες. Στην Σουηδία τα πηγαίνει περιφήμα. Ανεξαρτήτως διοργάνωσης, στα 9 πιο πρόσφατα παιχνίδια της, ηττήθηκε μόλις μία φορά. Η Κοπεγχάγη κέρδισε την Λουγκάνο, χωρίς να εντυπωσιάσει. Ενδιαφέρεται περισσότερο για το πρωτάθλημα, διότι “κυνηγάει” την Μίντιλαντ (-1). Επιπλέον, ίσως δούμε κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα. ΑΣΣΟΣ, εναλλακτική τα λίγα τέρματα (ΑΝΤΕΡ).