Ειδικά στοιχήματα με Μεξικό

Καλημέρα αδέρφια! Με βάση αυτά που προκύπτουν έως τώρα στο παγκόσμιο κύπελλο, παρατηρούμε πως δεν υπάρχει η κατάλληλη ομοιογένεια στις περισσότερες ομάδες που συγκαταλέγονταν στα φαβορί. Ίσως να δινόταν περισσότερος χρόνος προετοιμασίας. Απόψε επέλεξα να ασχοληθώ με την αναμέτρηση Ν. Κορέα – Μεξικό (6ος όμιλος). Οι Κορεάτες στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στην Σουηδία δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο. Το περιμέναμε πάνω-κάτω. Ολοκλήρωσαν τον αγώνα δίχως μία τελική προσπάθεια. Ηττήθηκαν 1-0 και το σκορ μπορούσε να ήταν κάλλιστα μεγαλύτερο. Επιπλέον δεν βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα για τρεις σερί αγωνιστικές. Αναμένονται αλλαγές από τον τεχνικό Τάε Γιόνγκ. Ωστόσο το βρίσκω απίθανο να προκριθεί στην επόμενη φάση. Το Μεξικό εντυπωσίασε απέναντι στην Γερμανία και επικράτησε δίκαια. Σκόρερ ο Λοσάνο ο οποίος διανύει περίοδο φόρμας. Εφόσον κερδίσει σήμερα περνάει στους 16 (7η συνεχόμενη φορά) . Στο μεταξύ η ΦΙΦΑ επέβαλε πρόστιμο για τα συνθήματα των οπαδών της. Ο Οσόριο θα χρησιμοποιήσει την ίδια αρχική ενδεκάδα. Οι επιλογές μου είναι να σκοράρει το Μεξικό τουλάχιστον μία φορά και στα δύο ημίχρονα. Επίσης το Ν/G φαντάζει καλή πρόταση, μιας και η Ν. Κορέα μετρά 8/8! Τέλος, το διπλό του ημιχρόνου αξίζει – πληρώνει παραπάνω από το 1,50 (απλή νίκη).