ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 24/2 17.00μμ: – Εκτιμήσεις Ξενοφώντα – Γρ. Σαρελάκος – Π. Κραψίτης για μπάσκετ – Βάσει Φόρμας – Προϊστορίες – Αποδόσεις – Προπονητές – Δεν Ξεχνώ – Τζίροι κουπονιού – Sites – Αγώνες στην TV – (Ο Ολυμπιακός κληρώθηκε με την τουρκική Μπεσίκτας και ο ΑΠΟΕΛ με την βελγική Άντερλεχτ)

Παίζουμε μόνο Βιγιαρεάλ

📁 Γρηγόρης Σαρελάκος 🕔00:57 11.Ιανουαρίου 2017

Καλημέρα! Την βδομάδα που διανύουμε, κυριαρχεί το Λίγκ Καπ σε αρκετές χώρες. Παράλληλα ήταν προγραμματισμένοι αγώνες για το κύπελλο Ελλάδος, ωστόσο σχεδόν όλα τα παιχνίδια αναβλήθηκαν, λόγω κακοκαιρίας. Μελετώντας προσεχτικά το σημερινό πρόγραμμα, κατέληξα μόλις σε μία αναμέτρηση από Copa Del Rey. Η Βιγιαρεάλ αντιμετωπίζει στον επαναληπτικό του 3-1, την Σοσιεδάδ. Οι φιλοξενούμενοι, με τη νίκη προ λίγων ημερών, έκαναν αποφασιστικό βήμα πρόκρισης, στην επόμενη φάση. Για τον λόγο αυτό, αναμένεται να παραταχθούν, έχοντας αλλαγές στο αρχικό σχήμα. Επίσης, προέκυψαν κάποια προβλήματα τραυματισμών, με αποτέλεσμα να "πονοκεφαλιάζει" ο Σακριστάν. Το μομέντουμ δείχνει Βιγιαρεάλ. Τα "κίτρινα υποβρύχια" πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, απέναντι στην Μπαρτσελόνα (πρωτάθλημα), άξιζαν τους τρεις βαθμούς, αλλά ένα φανταστικό γκολ του Μέσι, χάρισε την ισοπαλία. Πίστη υπάρχει για ανατροπή των δεδομένων, οσον αφορά πάντα το κύπελλο. Περιμένω να μπουν δυνατά από το πρώτο ημίχρονο. Να εκμεταλλευτούν τα.. κενά της Σοσιεδάδ και να προηγηθούν σχετικά νωρίς (πρώτο 45λεπτο). Η πρότασή μου είναι ΑΣΟΣ με απόδοση 1,95 και ΑΣΟ ημίχρονο, ΑΣΟ τελικό, με απόδοση 3,00! Αυτά τα ολίγα μόνο, διότι δεν βρήκα κάτι καλύτερο….