ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 19/9 00.40πμ: – Αποδόσεις – Προϊστορίες (Αγγλία, Γερμανία, Πορτογαλία, Βραζιλία, Ολλανδία, Τουρκία, Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία) – Προπονητές – Τζίροι – Προτεινόμενα sites (ΝΕΟ) – Αγώνες στην TV

“Κλειστό παιχνίδι” στο Παρίσι

📁 Γρηγόρης Σαρελάκος 🕔Τετάρτη, 11.Μαρτίου 2020, 10:00

Καλημέρα! Χωρίς κόσμο θα πραγματοποιηθεί η αποψινή αναμέτρηση στο Παρίσι (Τσάμπιονς Λίγκ). Με βάση το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα, η Παρί έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα, κόντρα στην Ντόρτμουντ (2-1 / Γερμανία). Οι γηπεδούχοι είναι και μαθηματικά πλέον πρωταθλητές στην Ligue 1. Απέχουν 12 βαθμούς από την 2η Μαρσέιγ. Στο κύπελλο προκρίθηκαν πανηγυρικά στον τελικό (1-5 Λυών). Απέναντι σε γερμανικές ομάδες, μετρούν έξι νίκες σε εφτά παιχνίδια (εντός). Αμφίβολος δίνεται ο φορ Εμπαμπέ. Η Ντόρτμουντ διατήρησε την πολύ καλή προϊστορία που είχε με την Γκλάντμπαχ, επικρατώντας πριν λίγες μέρες, για 10η συνεχόμενη φορά. Στο -4 από την κορυφή, συνεχίζει σταθερά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ακολουθεί δύσκολο παιχνίδι με την Σάλκε. Στο Τσάμπιονς Λίγκ, δεν φέρνει εύκολα ισοπαλίες, εκτός έδρας. Άξιζε την νίκη στον πρώτο αγώνα, χάρη στην αποτελεσματικότητά της, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Περιμένω να κριθούν τα πάντα στις λεπτομέρειες σήμερα. Το ΑΝΤΕΡ 3,5 αποτελεί την ιδανικότερη επιλογή (1,72).   (Κωδικός 691)